Anasayfa  /  Kurumsal  /  Haberler

DKM İnşaat, 03-06 Mayıs 2018 tarihlerinde İtalya Verona kentine teknik gezi düzenledi.

  •  

DKM İnşaat, 03-06 Mayıs 2018 tarihlerinde İtalya Verona kentine teknik gezi düzenledi.

DKM İnşaat, 03-06 Mayıs 2018 tarihlerinde İtalya Verona kentine teknik gezi düzenledi. Sektörün önde gelen isimlerinin de katıldığı INDEX Teknik Gezisi hem ev sahipleri hem misafirler tarafından verimli ve keyifli geçti.

DKM İnşaat’ın Türkiye distribütörlüğünü yaptığı INDEX S.P.A, 1978 yılında inovasyon ve eğitim temelleri üzerine kurulmuştur ve bitümlü membran, çimento bazlı su yalıtım malzemesi, akustik membran ve ses yalıtım bariyeri üretmektedir. Sektörün öncülerinden olan INDEX, 90’ların başında ürün çeşitliliğini geliştirip döşemede darbe sesine karşı Fonostop, duvarlarda hava doğuşlu sese karşı Topsilent ses yalıtımı ürün ve sistemlerini pazara sunmuştur. Index Oditoryumu’nda gerçekleştirilen sunumda; yapılardaki ses kaynakları, hava ve katı yoluyla iletilen rahatsız edici seslere alınacak önlemlerin yanı sıra inovatif su yalıtım ürünleri de ele alındı.

Üç günlük seyahat programında inovatif ürünlerin tanıtımı, sektörel gelişmelerin değerlendirilmesi ve keyifli bir İtalya turuna yer verildi. İkinci gün; Verona'da bulunan tarihî binaların değeri ve önemleri dolayısıyla Verona şehir turu yapıldı. Verona’da, Klasik Roma Dönemi’nden kalmış ve Orta Çağ’da kullanılmamış birçok anıt eser bulunmaktadır. Antik Roma kalıntıları Piazza delle Erbe, Arena, Roma Tiyatrosu, Ponte di Pietra (Taş duvarlı köprü), Porta Borsari Şehir Sur Kapısı, Porta Leoni Sur Kapısı, Santa Apostoli Kilisesi, San Zeno Maggiore Basilikası, San Lorenzo Basilikası, Verona Katedrali (Duomo), Santa Maria Antica Kilisesi, Ponte Scaligero Köprüsü, William Shakespeare'in "Romeo ve Juliet" hikâyesinde konu edilen Juliet'in Evi, Castelvecchio Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir. Üçüncü gün ise Garda Gölü için yola çıkıldı. Garda Gölü, İtalya’nın en büyük gölü olma özelliğini taşıyor; yüzölçümü 370 km² olan gölde, toplamda 14 çeşit balık yetişiyor.

Sektörün öncü firmalarından gelen temsilcilerden, akademisyenlerden ve akustik danışmanlardan oluşan ekip ile gerek teknik, gerekse turistik açıdan mükemmel geçen gezinin sonunda farklı yeni bilgiler ve dostluklar kazanıldı.

 
 
 
 

DKM İnşaat; SİSMİK Koruma,TİTREŞİM Kontrolü ve SES Yalıtımı konularında PROJE - DETAY ÇÖZÜMLERİ,

MALZEME TEDARİĞİ HİZMETLERİ vermektedir.

 

Tüm güncel haberler, yenilikler ve duyurular e-postanızda!

Abone Olun